Opalaj się bezpiecznie z DAX Sun! - recenzja dwóch kosmetyków ochronnych

Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą DAX. W ramach akcji "Opalaj się bezpiecznie" do testów dostałam dwa kosmetyki ochronne do ciała i twarzy z wysokimi filtrami. Więcej informacji na temat akcji tu : https://www.facebook.com/DaxSun  oraz tu http://www.dax.com.pl/lato2012/?i=akcja_cosmo

Na wstępie napiszę, że kosmetyki testuje już od co najmniej 3 tygodni i moja opinia na ich temat jest w pełni subiektywna. 

OCHRONNY KREM DO TWARZY NA SŁOŃCEOPAKOWANIE : 50ml tubka, design typowy dla kosmetyków ochronnych. 
ZAPACH : delikatny, charakterystyczny i całkiem przyjemny.
KONSYSTENCJA : z pozoru gęsta, ale produkt łatwo się rozsmarowuje. Krem wchłania się bardzo dobrze i co najważniejsze nie bieli twarzy. 
OPINIA : producent opisuje go jako wodoodporny, z czym mogę się w 100% zgodzić. Nawet po kąpieli w jeziorze czuć było, że na twarzy jest. Sprawa z tym kremem jest prosta, bez udziwnień - produkt uczula mnie. Nie jestem w stanie mieć go na twarzy dłużej niż 5 minut, bo moja skóra natychmiast robi się czerwona, piecze a oczy łzawią. Przez pierwszych kilka użyć zmuszałam się do jego stosowania, na próżno jednak. Krem odstawiłam i oddałam mamie, która z kolei jest z niego na prawdę zadowolona. Z rzeczy praktycznych mogę Wam powiedzieć, że mnie nie zapchał (może nie zdążył?) oraz, że dla osób ze skórą suchą, może nadać się pod makijaż (moja mama ową posiada i pod makijaż stosuje). 
PODSUMOWUJĄC : gdyby nie to, że produkt w żadnym wypadku nie nadaje się do mojej skóry mogłabym być z niego zadowolona, choćby ze względu na tak wysoki filtr - SPF50. 

BALSAM DO OPALANIA


 OPAKOWANIE : niezwykle poręczna 150ml tubka, z której bardzo łatwo dozować ilość pożądanego kosmetyku.
ZAPACH : lekko kwiatowy, bardzo przyjemny. 
KONSYSTENCJA : gęsta; według mnie, dość topornie rozprowadza się ów balsam
OPINIA : Jeśli chodzi o ten produkt to akurat jestem z niego niesamowicie zadowolona. Balsam stosuję nie tylko wtedy, kiedy zamierzam wyjść na słońce ale tak naprawdę codziennie rano, gdy zakładam ubrania bardziej odsłaniające ciało. Stosując tak wysoki filtr mam pewność, że moja skóra jest w odpowiedni sposób chroniona przed promieniowaniem słońca. Balsam wchłania się bardzo szybko, więc nie ma problemu z klejącą się, "mokrą" skórą, która nie pozwala na natychmiastowe założenie ubrania. 
PODSUMOWUJĄC : z tego kosmetyku jestem bardzo zadowolona i mogę Wam go z czystym sumieniem polecić. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia, 
Marta

1 komentarze:

Świat Wery pisze...

też bardzo lubię kosmetyki DaX sun, świetnie pachną:)

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy

Bloglovin

Facebook